WordpressWordPress Eklentileri / Plugins

Wordpress en çok kullanılan 3 seo eklentisi

Bu yazımda WordPress için en çok tercih edilen, en yararlı 3 adet SEO eklentisi hakkında kısa bilgiler ve kurulumları hakkında bilgiler aktarıyor olacağım

WordPress SEO konusunda oldukça iyi bir durumda olan bir içerik yönetim sistemidir ve her geçen gün kullanım sayısı katlanarak artmaktadır. SEO aslında elle tutulur bir şey değildir, SEO konusunda bilgisi olmayan kişilerin ise en büyük yardımcısı WordPress kullananlar için bu eklentilerdir diyebiliriz. En iyi WordPress SEO eklentileri konusu Google güncellemelerinden en az etkilenen bir konu olduğu için eklentilerin yeterlilikle her ortamda sağlanır.

WordPress EN ÇOK KULLANILAN 3 SEO EKLENTİSİ

1.WordPress SEO Plugin – Rank Math

WordPress SEO Plugin – Rank Math eklentisi yeni gündem de olan ve yeni yeni popülerlik kazanan bir SEO eklentisidir. Bu eklenti kurulduğu anda aşağıdaki gibi bir kurulum ekranı ile otomatik ayarları yönetebileceğiniz bir ekran karşınıza çıkmaktadır. Bu eklenti, diğer SEO eklentilerinden farklı olarak kullanmış olduğunuz SEO eklentilerinden verileri çekebilir ve bu sayede eski verilerden de faydalanmanıza yardımcı olmaktadır.

 Google Search Console ile ilişkilendirme, sosyal medya paylaşımlarına küçük simgeler ekleme gibi faydalı özellikleri de yine bu eklentide mevcuttur.

WordPress Seo Plugin – Rank Math eklentisini tercih etmenizin bir nedeni de SEO konusunda pek fazla bilgisi olmayan kullanıcılar bile çok kolay bir şekilde kullanabilir. Yine güzel özelliklerinden bir diğeri ise diğer SEO eklentilerin ücretli olarak sundukları bazı özellikleri bu eklenti ücretsiz olarak sunmaktadır.

İçerik oluşturma konusunda da tamamen SEO uyumlu içerikler hazırlamanıza yardımcı olacak Rank Math SEO eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz

2 .WordPress SEO Plugin – All in One SEO Pack

oast SEO’nın rakibi diyebileceğimiz All in One SEO Pack, 2 milyondan fazla WordPress sitesinde kullanılmaktadır.

Özellikle şirketler ve birden fazla web sitesi olanlar için kullanışlı olabilecek bir SEO eklentisi olan All in One SEO Pack, online satış sitelerinin SEO optimizasyonu için de tercih edilmektedir.

All in One SEO Pack; yalnızca SEO’nun teknik bölümlerini ayarlamanıza yardımcı olur yani Yoast SEO ve Rank Math’ın aksine, SEO için içeriğinizi analiz etmenize yardımcı olmaz.

Bu nedenle, içeriğinizin SEO’sunu nasıl geliştireceğiniz konusunda önerilerde bulunan bir eklenti arıyorsanız, All in One SEO Pack sizin için uygun olmayacaktır.

Ancak, SEO prensiplerine yabancı değilseniz ve başlık, tanım ve sosyal medya grafik etiketleri ayarlama gibi teknik konularda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız All in One SEO Pack’i kullanmanız daha uygun olacaktır.

İçerik oluşturma konusunda da tamamen SEO uyumlu içerikler hazırlamanıza yardımcı olacak All in One SEO Pack SEO eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz

3 .WordPress SEO Plugin – Yoast SEO

Milyonlarca web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan Yoast Seo, en popüler WordPress SEO eklentisidir.

Hem genel olarak sitenizin hem de içeriğinizdeki her bir parçanın SEO optimizasyonunu yapmanızı sağlayan Yoast SEO, arama motorlarının sitenizi taramasını kolaylaştırmak amacıyla, tüm içeriğiniz için otomatik XML site haritası oluşturur.

Milyonlarca web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan Yoast Seo, en popüler WordPress SEO eklentisidir.

Hem genel olarak sitenizin hem de içeriğinizdeki her bir parçanın SEO optimizasyonunu yapmanızı sağlayan Yoast SEO, arama motorlarının sitenizi taramasını kolaylaştırmak amacıyla, tüm içeriğiniz için otomatik XML site haritası oluşturur.

  • Anahtar kelime optimizasyonu: Yoast SEO ile sayfalarınızı ve gönderilerinizi anahtar sözcüklere göre analiz edebilir, yinelenen içeriğiniz olup olmadığı konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Snippet: Google arama sonuçlarında görünen meta açıklamasını ve başlığı ayarlayabilmeniz için; Yoast SEO, sitenizin Google sıralamasında tam olarak nasıl görüneceğini gösterir.
  • Okunabilirlik kontrolü: Sunduğu çok sayıda teknik özelliğe ek olarak Yoast SEO; içeriğinizi okunabilirlik açısından analiz etmenizi sağlayarak öneriler listesi sunar. Böylece gönderilerinizin kolay okunabilir olup olmadığını, paragrafları bölmeniz ve listeler ya da başlıklar eklemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.
  • Güncelleme: En güncel Google algoritmalarına göre sitenizin optimize edilmesini hedefleyen Yoast SEO, iki haftada bir güncellenir!
  • Premium: Gönderilerinizin içeriğine göre iç link önerileri ve birden fazla odak anahtar kelimeye göre içeriği optimize etme gibi güzellikler premium versiyonuna dahil edilmiştir. Yeniden yönlendirme yöneticisi, ücretsiz destek ve içerik görüşleri sunan Premium versiyonunda reklam bulunmaz.

Çoğu kullanıcı için Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü yeterli olmaktadır.

İçerik analizi gibi bazı Yoast SEO özelliklerinin, SEMRush gibi daha kapsamlı bir SEO aracıyla karşılaştırıldığında yetersiz kaldığını düşünenler de vardır.

İçerik oluşturma konusunda da tamamen SEO uyumlu içerikler hazırlamanıza yardımcı olacak Yoast SEO eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu