Sosyalmedya

Discord, Mobil Uygulamasını Tamamen Yenileme Kararı Aldı

Ayrıca, Discord’un üzerinde çalıştığı ek özellikler arasında sunucu üye listelerine daha hızlı erişim, gelişmiş arama filtreleri ve kişiselleştirme seçenekleri de bulunuyor

Discord, 2015 yılında piyasaya sürdüğü mobil uygulamasını tamamen baştan aşağı yenileme kararı aldı. Yapılan duyuruya göre, yeni versiyon masaüstü uygulamasının basitleştirilmiş bir versiyonu olmaktan çıkacak ve gelişmiş mobil deneyim sunacak.

Yeni güncelleme, navigasyon sekmelerinde önemli değişikliklere yol açacak. Ekranın alt kısmındaki menü, Sunucular, Mesajlar, Bildirimler ve Siz sekmelerini içerecek. Sunucular sekmesi, önceki görünümünü büyük ölçüde koruyacak ancak artık doğrudan mesajlaşma için kullanılmayacak. Bu görevi üstlenecek olan Mesajlar sekmesi, birebir ve grup mesajlarını bir araya getirerek kullanıcıların WhatsApp tarzı bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Ayrıca, istenilen mesajlar bu sekmenin üst kısmına sabitlenebilecek.

Bildirimler sekmesinde ise, sunucu etkinlikleri, arkadaşlık istekleri ve mesajlara verilen cevaplar görüntülenebilecek. Yeni güncellemeyle birlikte bildirimler otomatik olarak temizlenecek, bu da kullanıcıların tek tek silme zahmetiyle uğraşmalarını ortadan kaldıracak.

Siz sekmesi, alt menüde yer alacak ve kullanıcılara hesap yönetimi ve ayarlar konusunda kontrol sağlayacak. Bu sekmeden yeniMidnight temasını seçen kullanıcılar, tamamen siyah bir arka plana sahip olacaklar.

Discord’un iddiasına göre, yeni uygulama Android’de %55, iOS’ta %43 daha hızlı açılacak ve dört kat daha az veri tüketimine neden olacak. Sesli ve görüntülü iletişim özellikleri de güncellenerek daha iyi bir deneyim sunulacak.

Ayrıca, Discord’un üzerinde çalıştığı ek özellikler arasında sunucu üye listelerine daha hızlı erişim, gelişmiş arama filtreleri ve kişiselleştirme seçenekleri de bulunuyor. Yeni güncelleme, 2024 yılının başlarında kullanıcılara sunulacak.

Beytullah YILDIRIM

Sosyal Medya Danışmanı, Grafik Tasarımcı ve Dijital İçerik Üreticisiyim. Sosyal medya ve yazilim tasarım üzerine yeni gelişmeleri ve bilgi verici içerikleri web sitemde yazıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu